Dywan ze STRYCHU, Krzesła z OLX, kredens z KOMISU

Dywan ze STRYCHU, Krzesła z OLX, kredens z KOMISU

Opublikowano: 03-03-2019

Czas podsumować ostatnie dwa miesiące naszych działań w Rentynówce.

Tak jak planowaliśmy na początku roku  – poświęciliśmy je na tworzenie wspólnej przestrzeni dla naszych Gości.
Miało być funkcjonalnie, ale i przytulnie.
Swojsko, ale jednocześnie z klasą.

Przy ograniczonym budżecie oraz fizycznym i emocjonalnym wyczerpaniu z 2018 roku (zakończenie budowy, urządzanie Rentynówki, przyjmowanie pierwszych Gości) brakowało już pomysłów i koncepcji.

Wiedzieliśmy jaki chcemy osiągnąć efekt końcowy (wielofunkcjonalność, przytulność, klasa), ale jak to osiągnąć?

Zaczęło się ponowne przeglądanie Internetu w poszukiwaniu inspiracji i odrzucanie kolejnych pomysłów (za drogo, nie pasuje, słabej jakości etc.)
Zaczęło się jeżdżenie po sklepach, komisach, wyprzedażach w poszukiwaniu mebli.
Zaczęły się narady jakimi sposobami osiągnąć ową wielofunkcyjność.

Mieliśmy szczęście – bo czy to w Internecie (ku zdziwieniu – tam pracują „żywi” ludzie) czy w sklepach spotykaliśmy ludzi, którzy wyczuwali nasze wizje i dawali cenne podpowiedzi. I tak od słowa do słowa:

  • z Borów Tucholskich dotarły do nas piękne i solidne krzesła (OLX),
  • działająca koza dojechała z Norwegii (Allegro)
  • z upatrzonego w komisie kredensu zrezygnował wcześniejszy nabywca
  • a dopełnieniem przestrzeni okazał się dywan, który ściągniety ze strychu (gdzie przeleżał kilkanaście lat) dodał przytulności i koloru.

Długo zajęło nam zastanawianie się co powinno zawisnąć na ścianach. Po pierwsze: ścian jest dużo, a po drugie miały nadawać klimat temu miejscu. Chcieliśmy nawiązać do naszej Warmii, ale nie w skansenowym wydaniu. Gdy już się poddaliśmy i zostało rzucone hasło „powieśmy na ścianach cokolwiek”, zupełnie przypadkiem pojawiła się strona www ze zdjęciami Piotra Wyrzykowskiego. To było TO czego szukaliśmy!

Wszystkie prace nabrały tempa, gdy Dominika Świątecka-Majewska z Twórczego Centrum Rozwoju Osobistego ALCHEMIA, zaproponowała zorganizowanie u nas weekendowych, rozwojowych, warsztatów dla Kobiet.  Nawet nie marzyliśmy, że tak szybko ziszczą się nasze plany o współpracy z ludźmi,  którzy zajmują się rozwojem osobistym. Natychmiast powiedzieliśmy TAK 🙂 Potraktowaliśmy ten weekend jako testowy i chyba wypadło całkiem nieźle.

Teraz szykujemy się do Dnia Otwartego w Rentynówce (7 marca 2019).
Chcemy pokazać Wam jak urządziliśmy Rentynówkę z myślą o Was.

Potrzebne będą opinie – przyjeżdżajcie 🙂

 

 

Właścicielom Rentynówki udała się niełatwa sztuka – w bardzo dyskretny i subtelny sposób potrafią roztoczyć nad swoimi gośćmi atmosferę życzliwej gościnności. Przepiękna, ogromna działka, urządzone ze smakiem, funkcjonalne wnętrza i wszechobecny spokój pozwalają skutecznie oderwać się od rzeczywistości i nabrać sił. Wielki plus również za zwierzolubność, rozsądne ceny, postawę i zaangażowanie. Tak należy zaczynać działalność!

Artur