KILKA SŁÓW O REGIONIE

Warmia to wyjątkowy region na mapie Polski.

To tutaj znajduje się jedno z 9 (!) miejsc na świecie uznanych przecz Kościół jako faktyczne miejsce objawień Maryjnych. Gietrzwałd – bo o nim mowa przyciąga pielgrzymów z całej Polski i świata. Traktowany na równo z Fatimą czy Lourdes sprawia, że prośby pielgrzymujących często się urzeczywistniają.

Warmia jako kraina historyczna od zarania dziejów przechodziła burzliwe dzieje. Była zamieszkiwana przez jedno z pruskich plemion –Warmów. Podbijana przez Krzyżaków, chrystianizowana przez katolickich misjonarzy – przechodziła z rąk do rąk. Ale co ważne na terenie Warmii na zawsze ugruntowała się polskość i głęboka wiara w Boga.

Odwiedzający Warmię są zachwyceni niezliczoną ilością przydrożnych, ceglanych kapliczek, przy których wiosenną porą często odbywają się nabożeństwa majowe. Podziwiane są strzeliste wieże naszych Kościołów, czerwone dachy domostw i piękne przydomowe ogródki.

Zamki Gotyckie zachwycają swoją architekturą i potęgą.

To na Zamku w Olsztynie Kopernik „zatrzymał Słońce ruszył Ziemię”. Zachowała się oryginalna tablica astronomiczna, dzięki której Kopernik wyznaczył równonoc. Tak więc wiosna zaczyna się w…Olsztynie! Z kolei na pięknym zamku w Reszlu można pysznie zjeść oraz przenocować. Zamek w Lidzbarku nazywany jest „Wawelem Północy”, a sąsiedzki Hotel Krasicki w niesamowitych piwnicznych wnętrzach serwuje znakomitą kuchnię. Ciekawi jesteście dlaczego Napoleon „uciekł” z zamku w Ostródzie prosto w ramiona pani Walewskiej?  Wszystkiego dowiecie się na „Szlaku Zamków Gotyckich”,  a nie jedna historia Was zaskoczy !

Warmia to nie tylko historyczne zamki, kościoły które przetrwały niemiecki „kulturkampf”, ale przede wszystkich oszałamiająca natura, którą kształtował lodowiec wielokrotnie przetaczający się przez nasze tereny. Liczne jeziora, stawy i rzeki, zielone gęstwiny lasów pełnych grzybów i jagód, wzgórza, górki i pagórki (też do zjeżdżania na nartach) sprawiają, że ciągną do nas wszyscy ci, którzy chcą się wyciszyć i ukoić nerwy zielenią tataraku, błękitem wody i ceglastą czerwienią naszych kapliczek. Dla aktywnych są kajaki, łódki, rowery, a dla poszukujących ciszy hamaki , relax na molo i spacery leśnymi duktami.

Grunwald – największa bitwa średniowiecza

To miejsce bitwy Krzyżacko-Polsko- Litewskiej robi wrażenie, a znajduje się tylko 40 min samochodem od Rentynówki. Za każdym razem gdy tam jesteśmy, wypatrujemy średniowiecznego Rycerza. Coroczna inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem przyciąga tłumy turystów. Na kilka dni, okoliczne wioseczki stają się centrum średniowiecznej rzeczywistości. Grupy rekonstrukcyjne zjeżdżają się z całego świata, rozbijają obozy, które są udostępniane do oglądania. Bitwa pod Grunwaldem to fantastyczna przygoda dla małych i dużych.

 

Kanał Elbląski – cud techniki, którego budowa kosztowała więcej niż postawienie wieży Eiffla

Płynęliście kiedyś statkiem po trawie? Jeżeli nie, to musicie na własne oczy zobaczyć jak to działa.  Jeden z dwóch na świecie (USA i właśnie Polska) takich cudów techniki. Ten kanał łączy kilka jezior, które są położone na różnych wysokościach n.p.m. –  a za pomocą skomplikowanych pochylni (bez użycia prądu) wciąga statki kilkadziesiąt metrów pod górę. Czy jeżeli dodamy, że kanał został wybudowany w XIX wieku to zrobi na Was jeszcze większe wrażenie?

Warmia to miejsce warte odkrycia!

Nadchodzące wydarzenia

PARK ETNOGRAFICZNY W OLSZTYNKU

5 maja - 4 listopada

Muzeum dysponuje obecnie terenem o powierzchni 94 ha. Posiada bogate zbiory muzealiów ruchomych i nieruchomych. Zgromadzone są w 74 obiektach […]

Dowiedz się więcej »

ULTRA Mazury 2019

21 września

ZAPISY RUSZYŁY! W 2019 roku planujemy przyjąć dokładnie taką samą ilość uczestników. Dlatego im szybciej się zapiszecie tym pewniejszy Wasz […]

Dowiedz się więcej »

Blog

Wakacje 50% taniej – świętujemy nasz roczek :)
Wakacje 50% taniej – świętujemy nasz roczek :)

Opublikowano: 06-06-2019

czytaj...
Weekend Panieński
Weekend Panieński

Opublikowano: 13-05-2019

czytaj...
Sezon 2019 – NOWE ATRAKCJE :)
Sezon 2019 – NOWE ATRAKCJE :)

Opublikowano: 05-04-2019

czytaj...

Właścicielom Rentynówki udała się niełatwa sztuka – w bardzo dyskretny i subtelny sposób potrafią roztoczyć nad swoimi gośćmi atmosferę życzliwej gościnności. Przepiękna, ogromna działka, urządzone ze smakiem, funkcjonalne wnętrza i wszechobecny spokój pozwalają skutecznie oderwać się od rzeczywistości i nabrać sił. Wielki plus również za zwierzolubność, rozsądne ceny, postawę i zaangażowanie. Tak należy zaczynać działalność!

Artur

JESIEŃ NA WARMII

PRZEPIĘKNE WIDOKI
CISZA I SPOKÓJ
CIEPŁO I PRZYTULNIE

ceny posezonowe - sprawdź tutaj