REGULAMIN

Prosimy przeczytaj uważnie nasz regulamin.
Wszystkie opisane sytuacje niestety wydarzyły się naprawdę i chcemy ich uniknąć. Jeśli nie akceptujesz naszych restrykcji – odwołaj rezerwację.

REZERWACJA

 • Rezerwacja terminu wymaga wpłaty na konto zaliczki w wysokości 50% wartości pobytu w ciągu 2 dni. Jeśli robicie rezerwację z dużym wyprzedzeniem, to zaliczkę możemy rozłożyć na raty. Brak wpłaty zaliczki powoduje automatyczne anulowanie rezerwacji.
 • Pozostałe 50% należy wpłacić przelewem na 3 dni przed przyjazdem. Z racji tego, że nie mieszkamy na miejscu to nie przyjmujemy płatności gotówkowych.
 • Nr konta bankowego 10 1600 1316 0004 1102 2541 5001 BGŻ BNP PARIBAS – odbiorcą jest nasza rodzinna firma ELEKTRO – SANIT Karpiński sp.j.
 • Odwołanie rezerwacji :
  do 60 dni przed przyjazdem  – bezpłatnie.
  Później zaliczka przechodzi na rzecz Rentynówki. Rozumiemy sytuacje losowe, więc jeśli inni Goście wynajmą apartament w odwołanym terminie – wówczas z przyjemnością zwrócimy zaliczkę. Pamiętajcie, że jesteśmy kameralnym miejscem i anulowanie rezerwacji w ostatniej chwili sprawi, że nasze miejsce będzie prawdopodobnie puste.

DOBA HOTELOWA

 1. Zakwaterowanie jest możliwe od 17.00 (poza sezonem możliwy wcześniejszy przyjazd)
  Wymeldowanie maksymalnie do 10.30 (poza sezonem możliwy wcześniejszy wyjazd)
  Po godzinie 10.30 kody dostępu do apartamentu oraz bramy wjazdowej zostaną automatycznie skasowane.
  Wiemy, że chcielibyście przyjechać jak najwcześniej, a wyjechać jak najpóźniej. Ale mamy do posprzątania i wydezynfekowania prawie 100m2! Robimy to rzetelnie i chcemy żeby było przede wszystkim dla Was bezpiecznie. Za pracę zabieramy się natychmiast po wyjeździe Gości,  a  wszystkie pomieszczenia w apartamentach i domkach są ozonowane (co zajmuje sporo czasu). 
 2. Jak tylko Wasz apartament/domek jest gotowy natychmiast wysyłamy do Was SMS.
 3. Jeżeli planujecie pobyt w naszych okolicach od samego rana – chętnie podpowiemy jak można ciekawie wykorzystać czas w oczekiwaniu na przygotowanie apartamentu/domku. W okolicy Rentynówki atrakcji jest naprawdę sporo!
 4. Wszyscy Goście przed opuszczeniem apartamentu/domku są zobligowani do:
  – posegregowania i wyrzucenia śmieci
  – wstawienia zmywarki
  – wyłącznia światła, wody
  – zamknięcia drzwi wejściowych i tarasowych

BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE

 1. Rentynówka położona jest w LESIE. Prosimy o zwrócenie SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI podczas grillowania,  korzystania z ogniska czy palenia papierosów by NIE DOSZŁO DO ZAPRÓSZENIA OGNIA.
 2. Ognisko możliwe jest do rozpalenia tylko i wyłącznie przy wiacie grillowej.
 3. Jest BEZWZGLĘDNY ZAKAZ używania grilla na tarasach! Drewniana podbitka i podłoga są łatwym punktem zapalnym. Przy niesprzyjających warunkach pogodowych po prostu nie rozpalajcie grilla.
 4. Ze względu na bezpieczeństwo przeciwpożarowe w apartamentach i domkach obowiązuje bezwzględny (!) zakaz palenia papierosów oraz używania urządzeń elektrycznych nie będących na wyposażeniu.
 5. Apartamenty i domki wyposażone są w czujki dymowe.
 6. Na każdym poziomie budynku, jak również na tarasie znajduje się gaśnica.
 7. W całym budynku sauny (oraz poza nim) obowiązuje zakaz używania świeczek, ognia czy jakichkolwiek urządzeń elektrycznych.
 8. W razie pożaru powiadom odpowiednie służby na nr 112, użyj gaśnic i powiadom osobę dyżurującą pod numerem 881 824 388

UWAGA: brak przestrzegania regulaminu uprawnia nas do wezwania do natychmiastowego opuszczenia apartamentu/domku oraz naszej posiadłości, anulowania rezerwacji bez prawa do zwrotu za niewykorzystany pobyt.  

BEZPIECZEŃSTWO WODNE

 1. Na terenie Rentynówki znajdują się 3 stawy torfowe, które nie nadają się do kąpieli. Stawy są nie ogrodzone więc należy zachować wszelką ostrożność jeśli chodzi o dzieci!
 2. Dno stawów jest torfowe, grząskie i stwarza niebezpieczeństwo utonięcia.
 3. Do dyspozycji naszych Gości są:  łódka oraz rower wodny. Wszyscy użytkownicy są zobowiązani do zakładania kapoków, które są dostępne na wieszakach w wiacie grillowej. Po zakończeniu pływania, Goście są zobowiązaniu do odłożenia kapoków na właściwe miejsce.
 4. W przypadku niesprawności sprzętu wodnego należy natychmiastowo przerwać jego użytkowanie i zgłosić nieprawidłowości do do osoby dyżurującej pod nr telefonu : 881 824 388
 5. Nasi Goście mają możliwość bezpłatnego, rekreacyjnego połowu ryb (maksymalnie 3kg ryb na apartament – niezależnie od długości pobytu)
 6. Dzieci przebywające na terenie naszej nieruchomości muszą być w każdej chwili  pod nadzorem osób dorosłych i zachować wszelkie środki bezpieczeństwa na pomostach, sprzęcie pływającym czy w pobliżu wody.

STREFA CISZY

Rentynówka powstała z myślą o bliskim kontakcie z przyrodą i ukojeniu nerwów dźwiękami natury. Wierzymy, że śpiew ptaków i szum drzew jest bardziej atrakcyjny niż najlepsza lista przebojów. Dlatego prosimy naszych Gości by uszanowali prywatność i spokój swych sąsiadów i okolicznych mieszkańców nie tylko w godzinach ciszy nocnej (u nas od 21 do 8 rano), ale również w ciągu dnia (nie słuchamy muzyki na zewnątrz, nie urządzamy głośnych imprez itp.)
W Rentynówce obowiązuje zakaz organizowania wieczorów panieńskich, kawalerskich, imprez okolicznościowych itp.

LICZBA OSÓB:

Apartamenty: brzozowy i sosnowy są przeznaczone na max. 8 osób
Apartament dębowy –max. 6 osób .
Domek Świerkowy – max. 10 osób .

Kaucja dla grupy pow. 6 osób oraz dla domku Świerkowego wynosi 1200 zł.

Jeżeli planujecie Państwo przyjechać większą grupą – prosimy o kontakt telefoniczny w celu ustalenia warunków.
Co do zasady nie wyrażamy zgody na pobyt w naszych obiektach większej ilości osób. Pobyt niezgłoszonej osoby będzie obciążany kosztem 200 zł za każdą dobę.

DZIECI

 • Dzieci są mile u nas widziane. Zadbaliśmy o to by miałby mini plac zabaw, piaskownicę i trampolinę. Prosimy o to by zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech oraz by swoją radością i żywiołowością nie absorbowały innych gości.
 • Ze względu na to, że na naszym terenie są 3 duże stawy, które nie są ogrodzone – należy zachować szczególną ostrożność- zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci.
 • KĄPIEL W STAWACH JEST ZAKAZANA dotyczy zarówno dzieci jaki i dorosłych). Dno jest muliste i torfowe oraz może być niebezpieczne.
 • Rentynówka nie odpowiada za bezpieczeństwo dzieci i dorosłych na terenie naszej posiadłości.

ZWIERZĘTA

 • Lubimy zwierzęta i zdajemy sobie sprawę, że ciężko znaleźć dla nich opiekę w czasie wakacji. Dlatego wyrażamy zgodę na pobyt zwierząt domowych w naszych apartamentach pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia.
 • Zwierzęta nie mogą być uciążliwe dla pozostałych Gości oraz tak ułożono by nie spowodować szkód w wyposażeniu apartamentu.
 • Bezwzględnie materialnie i prawnie za pobyt zwierząt odpowiada jego właściciel.
 • Właściciele zobowiązani są do sprzątania po swoich pupilach.

WARUNKI UMOWY NAJMU APARTAMENTU

 1. Zwarta umowa obejmuje tylko i wyłącznie wynajem apartamentu. W cenę wliczone są opłaty za media (prąd, woda, ogrzewanie).
 2. Nasi Goście mogą korzystać z apartamentu jedynie w celach mieszkaniowych i nie można go oddać w dalszy podnajem.
 3. Goście odpowiadają za wszelkie szkody, jakie wyrządzą w wyposażeniu apartamentu oraz całym obiekcie i posiadłości. W przypadku zaistnienia szkód należy natychmiast powiadomić osobę odpowiedzialną za rezerwację , a szkody pokryć najpóźniej w dniu wyjazdu.

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

 1. W trakcie dokonywania rezerwacji na stronie rentynowka.pl Klient oświadcza, że wyraża zgodę na przetwarzanie przez wynajmującego jego danych osobowych związanych z realizacją rezerwacji.
 2. Dane osobowe są chronione zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osób trzecich.
 3. Klient ma prawo do wglądu do swoich danych osobowych , ich poprawiania oraz żądania ich usunięcia. W celu dokonania czynności o których mowa powyżej Klient kontaktuje się z Administratorem danych, którym jest Izabela Karpińska na adres e-mail: info@rentynowka.pl
 4. Klient może na bieżąco otrzymywać drogą pocztową, telefoniczną, smsem lub elektronicznie informacje o prowadzonych przez Wynajmującego akcjach handlowych i promocyjnych , o ile wyrazi na to zgodę w chwili rezerwacji.
 5. Prawem właściwym dla sporów pomiędzy wynajmującym a Klientem jest prawo polskie. Spory rozstrzygane będą przez Sąd właściwy dla siedziby wynajmującego – w Olsztynie.

Kontynuacja rezerwacji  w Rentynówce oznacza akceptację regulaminu.
Udanego pobytu i dużo wrażeń!

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny:
rezerwacje@rentynowka.pl
tel.: +48 881 824 388

Rodzina Karpińskich

https://rentynowka.pl/wp-content/uploads/2021/05/logo-white.png
Rentyny 25, 11-036 Gietrzwałd
rezerwacje@rentynowka.pl

Jesteśmy też na:

© Rentynówka 2020. All rights reserved

Dla pobytów w październiku i listopadzie

seans w Leśnym SPA
GRATIS