REGULAMIN

Prosimy, znajdź chwilę i przeczytaj uważnie nasz regulamin.
Nasze obostrzenia wynikają z sytuacji, które wydarzyły się naprawdę i chcemy ich uniknąć. Jeśli nie akceptujesz naszych restrykcji – odwołaj rezerwację.

REZERWACJA

 • Rezerwacja terminu wymaga wpłaty na konto zaliczki w wysokości 50% wartości pobytu w ciągu 2 dni. Jeśli robicie rezerwację z dużym wyprzedzeniem, to zaliczkę możemy rozłożyć na raty. Brak wpłaty zaliczki powoduje automatyczne anulowanie rezerwacji.
 • Pozostałe 50% należy wpłacić przelewem na 3 dni przed przyjazdem. Z racji tego, że nie mieszkamy na miejscu i nie prowadzimy recepcji to nie przyjmujemy płatności gotówkowych.
 • Nr konta bankowego 10 1600 1316 0004 1102 2541 5001 BGŻ BNP PARIBAS – odbiorcą jest nasza rodzinna firma ELEKTRO – SANIT Karpiński sp.j.
 • Odwołanie rezerwacji :
  – do 60 dni przed przyjazdem  – bezpłatnie.
  Później zaliczka przechodzi na rzecz Rentynówki. Rozumiemy sytuacje losowe, więc jeśli inni Goście wynajmą apartament w odwołanym terminie – wówczas z przyjemnością zwrócimy zaliczkę. Pamiętajcie, że jesteśmy kameralnym miejscem i anulowanie rezerwacji w ostatniej chwili sprawi, że nasze miejsce będzie prawdopodobnie puste.

DOBA HOTELOWA

 1. Zakwaterowanie jest możliwe od 17.00 (poza sezonem możliwy wcześniejszy przyjazd)
  Wymeldowanie maksymalnie do 10.30 (poza sezonem możliwy późniejszy wyjazd)

  Po godzinie 10.30 kody dostępu do apartamentu oraz bramy wjazdowej zostaną automatycznie skasowane.
  Wiemy, że chcielibyście przyjechać jak najwcześniej, a wyjechać jak najpóźniej. Ale mamy do posprzątania i wydezynfekowania prawie 100m2! Robimy to rzetelnie i chcemy żeby było przede wszystkim dla Was bezpiecznie. Za pracę zabieramy się natychmiast po wyjeździe Gości,  a  wszystkie pomieszczenia w apartamentach i domkach są ozonowane (co zajmuje sporo czasu).
 2. Jak tylko Wasz apartament/domek będzie gotowy to natychmiast wyślemy do Was SMS.
 3. Jeżeli planujecie pobyt w naszych okolicach od samego rana – chętnie podpowiemy jak można ciekawie wykorzystać czas w oczekiwaniu na przygotowanie apartamentu/domku. W okolicy Rentynówki atrakcji jest naprawdę sporo!
 4. Przed opuszczeniem apartamentu/domku prosimy Was o:
  – posegregowanie i wyrzucenie śmieci
  – wstawienie zmywarki
  – wyłączenia światła, zakręcenia wody
  – zamknięcia drzwi wejściowych, tarasowych oraz okien.
  To przyspieszy etap sprzątania i umożliwi wcześniejszy kwaterunek Gości.

BEZPIECZEŃSTWO PRZECIWPOŻAROWE

 1. Rentynówka położona jest w LESIE.  Bardzo boimy się pożaru więc i Was prosimy o zwrócenie SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI podczas grillowania,  korzystania z ogniska czy palenia papierosów tak by NIE DOSZŁO DO ZAPRÓSZENIA OGNIA.
 2. Ognisko możliwe jest do rozpalenia tylko i wyłącznie przy wiacie grillowej.
 3. Jest BEZWZGLĘDNY ZAKAZ używania grilla na tarasach! Drewniana podbitka i podłoga są łatwym punktem zapalnym. Jeżeli warunki pogodowe (wiatr, deszcz) są niesprzyjające to po prostu nie rozpalajcie grilla.
 4. Ze względu na bezpieczeństwo przeciwpożarowe w apartamentach i domkach obowiązuje bezwzględny (!) zakaz palenia papierosów (kara 500zł) oraz używania urządzeń elektrycznych (grzałek, grzejników, palników gazowych) nie będących na wyposażeniu. Zabraniamy również wnoszenia łatwopalnych i wybuchów materiałów jak również tych o nieprzyjemnym zapachu.
 5. Apartamenty i domki wyposażone są w czujki dymowe, a w każdym z nich znajduje się gaśnica.
 6. W całym budynku sauny (oraz poza nim) obowiązuje zakaz używania świeczek, ognia czy jakichkolwiek urządzeń elektrycznych.
 7. W domkach oraz apartamencie Dębowym wprowadziliśmy BEZWZGLĘDNY ZAKAZ pozostawiania ognia bez dozoru (na noc czy opuszczając domek). Przypominamy, że kominek to nie suszarka! Jeden z naszych domków o mało nie spłonął bo ktoś suszył na nim… rękawice.
 8. W razie pożaru powiadom odpowiednie służby na nr 112, użyj gaśnic i powiadom osobę dyżurującą pod numerem 881 824 388

UWAGA:
brak przestrzegania regulaminu (zwłaszcza pod kątem przeciwpożarowym) uprawnia nas do wezwania do natychmiastowego opuszczenia apartamentu/domku oraz naszej posiadłości, anulowania rezerwacji bez prawa do zwrotu za niewykorzystany pobyt.  

BEZPIECZEŃSTWO WODNE

 1. Na terenie Rentynówki znajdują się 3 stawy torfowe, które nie nadają się do kąpieli. Stawy są nieogrodzone więc należy zachować wszelką ostrożność, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci!
 2. Dno stawów jest torfowe, grząskie i stwarza niebezpieczeństwo utonięcia.
 3. Do dyspozycji naszych Gości są:  łódka oraz rower wodny. Wszyscy użytkownicy są zobowiązani do zakładania kapoków, które są dostępne na wieszakach w wiacie grillowej. Po zakończeniu pływania, prosimy odłóżcie kapoki we właściwe miejsce.
 4. W przypadku niesprawności sprzętu wodnego należy natychmiastowo przerwać jego użytkowanie i zgłosić nieprawidłowości do do osoby dyżurującej pod nr telefonu : 881 824 388
 5. Nasi Goście mają możliwość bezpłatnego, rekreacyjnego połowu ryb (maksymalnie 3kg na apartament / domek – niezależnie od długości pobytu).
 6. Dzieci przebywające na terenie naszej nieruchomości muszą być w każdej chwili  pod nadzorem osób dorosłych. Szczególnie należy zachować wszelkie środki bezpieczeństwa na pomostach, sprzęcie pływającym czy w pobliżu wody.

STREFA CISZY

Rentynówka powstała z myślą o bliskim kontakcie z przyrodą i ukojeniu nerwów dźwiękami natury. Wierzymy, że śpiew ptaków i szum drzew jest bardziej atrakcyjny niż najlepsza lista przebojów. Dlatego prosimy naszych Gości by uszanowali prywatność i spokój zarówno swych sąsiadów jak i okolicznych mieszkańców nie tylko w godzinach ciszy nocnej (u nas od 21 do 8 rano), ale również w ciągu dnia (nie słuchamy muzyki na zewnątrz, nie urządzamy głośnych imprez itp.)
W Rentynówce obowiązuje zakaz organizowania wieczorów panieńskich, kawalerskich, imprez okolicznościowych itp.

LICZBA OSÓB:

Apartamenty: Brzozowy i Sosnowy są przeznaczone na max. 8 osób
Apartament Dębowy –max. 6 osób
Domek Świerkowy – max. 10 osób
Domek Bukowy– max. 8 osób
Domek Lipowy– max. 8 osób
Leśne SPA– max. 10 osób

Kaucja dla grupy pow. 8 osób wynosi 1200 zł.

Jeżeli planujecie przyjechać większą grupą – prosimy o kontakt telefoniczny w celu ustalenia warunków.
Co do zasady nie wyrażamy zgody na pobyt w naszych obiektach większej ilości osób. Pobyt niezgłoszonej osoby będzie obciążany kosztem 200 zł za każdą dobę.

DZIECI

 • Dzieci są mile u nas widziane. Zadbaliśmy o to by miały plac zabaw, piaskownicę i miniplażę. Największą atrakcją są dwie tyrolki i nieograniczona przestrzeń do biegania. Prosimy o to by zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech oraz by swoją radością i żywiołowością nie absorbowały innych Gości.
 • Ze względu na to, że na naszym terenie są 3 duże stawy, które nie są ogrodzone – należy zachować szczególną ostrożność – zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci.
 • KĄPIEL W STAWACH JEST ZAKAZANA dotyczy zarówno dzieci jaki i dorosłych. Dno jest muliste i torfowe oraz może być niebezpieczne.
 • Rentynówka nie odpowiada za bezpieczeństwo dzieci i dorosłych na terenie naszej posiadłości.

ZWIERZĘTA

 • Lubimy zwierzęta i zdajemy sobie sprawę, że ciężko znaleźć dla nich opiekę w czasie wakacji. Dlatego wyrażamy zgodę na pobyt zwierząt domowych w naszych apartamentach pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia.
 • Zwierzęta nie mogą być uciążliwe dla pozostałych Gości oraz powinny być tak ułożone by nie spowodować szkód w wyposażeniu apartamentu / domku.
 • Zwierzęta nie mogą poruszać się po naszym terenie bez nadzoru. Niektórzy boja się psów, a naszym celem jest  by wszyscy czuli się komfortowo.
 • Nie zostawiaj swojego zwierzęcia na kilka godzin w apartamencie / domku. Dla nich to jest nowe miejsce i nie zawsze czują się bezpiecznie (szczekają, piszczą, drapią w drzwi).
 • Bezwzględnie materialnie i prawnie za pobyt zwierząt odpowiada jego właściciel.
 • Właściciele zobowiązani są do sprzątania po swoich pupilach.

WARUNKI UMOWY NAJMU APARTAMENTU

 1. Zwarta umowa obejmuje tylko i wyłącznie wynajem apartamentu. W cenę wliczone są opłaty za media (prąd, woda, ogrzewanie).
 2. Nasi Goście mogą korzystać z apartamentu jedynie w celach mieszkaniowych i nie można go oddać w dalszy podnajem.
 3. Goście odpowiadają za wszelkie szkody, jakie wyrządzą w wyposażeniu apartamentu oraz całym obiekcie i posiadłości. W przypadku zaistnienia szkód należy natychmiast powiadomić osobę odpowiedzialną za rezerwację , a szkody pokryć najpóźniej w dniu wyjazdu.

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

 1. W trakcie dokonywania rezerwacji na stronie rentynowka.pl Klient oświadcza, że wyraża zgodę na przetwarzanie przez wynajmującego jego danych osobowych związanych z realizacją rezerwacji.
 2. Dane osobowe są chronione zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osób trzecich.
 3. Klient ma prawo do wglądu do swoich danych osobowych , ich poprawiania oraz żądania ich usunięcia. W celu dokonania czynności o których mowa powyżej Klient kontaktuje się z Administratorem danych, którym jest Izabela Karpińska na adres e-mail: info@rentynowka.pl
 4. Klient może na bieżąco otrzymywać drogą pocztową, telefoniczną, smsem lub elektronicznie informacje o prowadzonych przez Wynajmującego akcjach handlowych i promocyjnych , o ile wyrazi na to zgodę w chwili rezerwacji.
 5. Prawem właściwym dla sporów pomiędzy wynajmującym a Klientem jest prawo polskie. Spory rozstrzygane będą przez Sąd właściwy dla siedziby wynajmującego – w Olsztynie.

Kontynuacja rezerwacji  w Rentynówce oznacza akceptację regulaminu.
Udanego pobytu i dużo wrażeń!

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny:
rezerwacje@rentynowka.pl
tel.: +48 881 824 388

Rodzina Karpińskich

https://rentynowka.pl/wp-content/uploads/2021/05/logo-white.png
Rentyny 25, 11-036 Gietrzwałd
rezerwacje@rentynowka.pl

Jesteśmy też na:

BUNGALOW DO WYNAJĘCIA

© Rentynówka 2020. All rights reserved