Ferie i narty na granicy Warmii i Mazur – atrakcje cz.2

22 stycznia, 20190

W poprzednim wpisie pokazaliśmy Wam co można robić w bezpośredniej okolicy Rentynówki. A można robić duuużo 🙂

A teraz czas na szczegółowy plan! Gdybyście chcieli wskoczyć do samochodu i po dwóch godzinach znaleźć się na miejscu to Wasz tydzień ferii móglby wyglądać tak:

SOBOTA – przyjazd  (oczywiście może być i piątek)

Na wejściu zazwyczaj słychać : WOW! Ale tu miejsca!
A po otwarciu okiennic WOW! Ale tu dużo wody!

Teraz następuje chwila na delektowanie się poczęstunkiem, który mamy zwyczaj zostawiać dla naszych Gości.
Czas na rozpakowywanie, urządzanie się i spacer po naszej posiadłości. Nie oczekujemy, że już pierwszego dnia obejdziecie nasze stawy – zajmują ponad 1ha!

NIEDZIELA – spanie do południa, w końcu przecież są ferie  🙂

Tego dnia zachęcamy do odwiedzin położonego 3km od nas Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie. To tutaj miały miejsce jedyne w Polsce, uznane przez Watykan, objawienia Maryjne. Zamiast podróży do Fatimy czy Lourdes wystarczy przyjechać do Gietrzwałdu, który jest  odwiedzany przez ponad milion pielgrzymów rocznie! Malowniczo położona wioska, pośród wzgórz, nad piękną rzeką – skradła serce niejednego pielgrzyma. Czy gdy dodamy, że Mikołaj Kopernik osobiście nadzorował osadnictwo w Gietrzwałdzie to czy całkowicie  przekonamy Was do tego miejsca?

 

 

PONIEDZIAŁEK – to dzień aktywności, ale i zdobywania wiedzy 🙂

Wskakujemy do samochodu i krótka przejażdżka (20min) do Olsztyna. A tam jedno z najnowocześniejszych planetariów w Polsce i niesamowite pokazy 3D . Dzieciaki je uwielbiają, jest super nagłośnienie,  a wyświetlane filmy na światowym poziomie!

Po planetarium czas na trochę ruchu i wyprawa nad jezioro Ukiel . A tam tak wsiąkniecie w klimat, że zostaniecie do wieczora. Czyli najpierw wypożyczacie łyżwy i na lodowisku nad brzegiem jeziora tańczycie piruety do największych przebojów.

Jak się wyszalejecie to obowiązkowo gorąca czekolada w pobliskiej kawiarni. Później spacer pięknie zagospodarowanym brzegiem jeziora – na drugą stronę jeziora i obiadokolacja w jednej z restauracji  (np. Tiffi, Kicermann…)

 

WTOREK – to czas na relax czyli sauny i pluskanie  się w aquaparku  w Pluskach – a obiad w Tomaszkowie w Karczmie w Stodole

 

ŚRODA – wyprawa do ukochanego parku etnograficznego w Olsztynku, degustacja najlepszych jagodzianek na Mazurach  i sprawdzenie jakie to jest uczucie chodzić do szkoły w …zamku krzyżackim

 

CZWARTEK – to dzień spaceru nad jezioro w Rentynach. Teraz molo jest opustoszałe, ale latem kwitnie tu życie! Spacer pośród lasów i łąk – tu jest naprawdę czyste powietrze.  Po powrocie można napalić w kominku, rozłożyć gry planszowe i zamówić …pizzę. Pizzeria 4 strony świata dowozi z Gietrzwałdu pyszną pizzę 🙂

 

PIĄTEK – jeden dzień w Olsztynie to zdecydowanie za mało! To przecież tutaj Mikołaj Kopernik odkrył, że nie jesteśmy pępkiem świata i to Ziemia kręci się wokół słońca a nie odwrotnie!  Dlatego KONIECZNIE musicie udać się na olsztyński Zamek i zobaczyć jak żył i pracował Mikołaj Kopernik.

Także Olsztyńska Starówka ma swój klimat wschodniopruskiego miasta, nie jest duża, ale za to jakże klimatyczna.  Tutaj warto zajść do licznych kawiarni i pokosztować olsztyńskich słodkości. PYCHA!

SOBOTA- już wyjeżdżacie???

Zostańcie do niedzieli, a sobotę spędźcie na nartach w Rusi! Mamy mnóstwo fantastycznych górek!

Spodobało Wam się na Warmii?

To do zobaczenia w wakacje!

Szykujemy mnóóóstwo atrakcji 🙂

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://rentynowka.pl/wp-content/uploads/2021/05/logo-white.png
Rentyny 25, 11-036 Gietrzwałd
rezerwacje@rentynowka.pl

Jesteśmy też na:

BUNGALOW DO WYNAJĘCIA

© Rentynówka 2020. All rights reserved